Organizator

Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w Gdańsku

Dane kontaktowe

ul. Ołowianka 1
80-751 Gdańsk

Sobota 29 Styczeń 2022 19:00
2022-01-29T19:00:00+0100
Koncert Karnawałowy - Pod karnawałowym niebem
Koncert Karnawałowy - Pod karnawałowym niebem Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w Gdańsku
2022-01-29 , godz. 19:00 (Sobota) Gdańsk Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina

Opis wydarzenia:

Królewska Orkiestra SalonowaŁukasz Perucki – skrzypce, prowadzenie orkiestryJulia Iwaszkiewicz – sopranŁukasz Wroński – tenorPiotr Zemła – barytonRadosław Kruszyna – fortepian, akordeonPiotr i Bartłomiej Suttowie – marimba, wibrafonGdańska Grupa Perkusyjna Jeunesses MusicalesOgólnokształcąca Szkoła Baletowa im. J. Jarzynówny-Sobczak w GdańskuZespół Rapsodia – kierownictwo artystyczne: Beata Stoppa,przygotowanie: Weronika StencelBarbara Żurowska-Sutt – kierownictwo artystyczne i prowadzenie koncertu
Z muzycznym rozmachem wkraczamy w karnawałowy zawrót głowy – śpiew, taniec, piękno, uśmiech i radość. Królewska Orkiestra Salonowa koncertuje od 12 lat, urodą i pięknymi kreacjami wzbudza podziw, a nawet miłość słuchaczy. Nazwa orkiestry nawiązuje do dawnych królewskich koncertów i ma uzasadnienie w stylu gry, kostiumach, programie. Orkiestra zadebiutowała w 2009 roku. Z powodzeniem występowała na koncertach w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, Teatrze Miejskim im. Witolda Gombrowicza w Gdyni, auli Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy i auli Uniwersytetu Gdańskiego. Muzycy koncertują bez dyrygenta, w pięknych stylowych kostiumach, wprowadzając urok koncertów wiedeńskich z czasów Straussa.
W programie przeboje królujące na estradach świata. Rytmy – począwszy od marsza i parad z najsłynniejszych karnawałów – będą gorące, pełne emocji i ekspresji. Zgodnie z tradycją koncert zamknie oszałamiający kankan.
Inne wydarzenia
Bilety na: BETLEJEM POLSKIE
Koncert
BETLEJEM POLSKIE
Otrębusy - 29 Styczeń 2022 KUP BILET od 156 zł
Bilety na: NADZWYCZAJNY KONCERT „Antonio VIVALDI – Ennio MORRICONE” 60. rocznica pierwszego solowego recitalu Maestro Konstantego Andrzeja Kulki
Koncert
NADZWYCZAJNY KONCERT „Antonio VIVALDI...
Łódź - 20 Luty 2022 INFO
Bilety na: OPERA?SI! - GALA
Koncert
OPERA?SI! - GALA
Gdańsk - 25 Czerwiec 2022 KUP BILET od 55 zł
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.

Copyright © 1995-2020 Grupa Wirtualna Polska