Organizator

Centrum Kultury ZAMEK

Dane kontaktowe

Święty Marcin 80/82
61-809 Poznań

Sobota 4 Grudzień 2021 19:00
2021-12-04T19:00:00+0100
HANIA RANI & DOBRAWA CZOCHER „Inner Symphonies” – premiera
HANIA RANI & DOBRAWA CZOCHER „Inner Symphonies” – premiera Centrum Kultury ZAMEK
2021-12-04 , godz. 19:00 (Sobota) Poznań Sala Wielka CK Zamek
INFO

Opis wydarzenia:

HANIA RANI & DOBRAWA CZOCHER „Inner Symphonies” – premiera
4.12, g. 19, Sala Wielka
Bilety: 90 zł
Ze względu na bezpieczeństwo osób uczestniczących w wydarzeniach kulturalnych oraz Pracowników Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu ustala szczególne zasady udziału w wydarzeniach odbywających się w zamkniętych pomieszczeniach CK ZAMEK, w szczególności: seansach filmowych, koncertach, spektaklach, spotkaniach i warsztatach. Aby wziąć udział w wymienionych wydarzeniach, osoby, które ukończyły 12 rok życia, zobowiązane są okazać przy wejściu do sal, w których odbywać się będą wydarzenia, Unijny Certyfikat Covid – elektroniczny dowód na to, że dana osoba przebyła chorobę COVID-19, posiada negatywny wynik testu COVID-19, została zaszczepiona przeciwko COVID-19 (lub inne dokumenty potwierdzające powyżej określone stany). Niniejsze zasady obowiązują dla wydarzeń odbywających się od 6 grudnia 2021 roku (na które bilety można kupić począwszy od 1 grudnia 2021), aż do odwołania.

Hania i Dobrawa podpisały kontrakt z Deutsche Grammophon 26 maja 2021 roku, niedługo po zakończeniu pracy nad albumem „Inner Symphonies”.

Hania Rani i Dobrawa Czocher to najmłodszy w historii Deutsche Grammophon żeński duet kompozytorski związany z tą firmą. Zaczęły razem tworzyć muzykę w bardzo młodym wieku, odkrywając łączącą je, instynktowną artystyczną więź. Obie artystki są teraz odnoszącymi sukcesy muzykami, ale ta szczególna więź pozostaje niezmieniona. „Jest między nami dużo swoistego pokrewieństwa” – mówi Hania Rani. „Kiedy jesteś „rodzeństwem”, możesz być szczery. Ufamy sobie nawzajem” – dodaje Dobrawa Czocher.

To poczucie wzajemnego zaufania i zrozumienia zainspirowało ich debiutancki album dla DG. Stworzony przez kompozytorkę – pianistkę i wokalistkę Hanię Rani oraz kompozytorkę i wiolonczelistkę Dobrawę Czocher, nagrany w Sali Filharmonii w Szczecinie, „Inner Symphonies” jest ich pierwszym, pełnym albumem złożonym z autorskich utworów, dziełem, które zostanie wydane 15 października 2021 roku.

Motywem przewodnim „Inner Symphonies” jest nadzieja. Zwłaszcza podczas spowodowanej pandemią blokady Hania i Dobrawa wspierały się wzajemnie i motywowały zarówno jako przyjaciółki, jak i jako muzyczne partnerki. „Pamiętam, jak Hania wspomniała mi, że jej babcia mówiła: «Wiosna nadejdzie, to pewne». Świat wydawał się rozpadać, kiedy zaczynałyśmy pracę nad tym albumem, ale miałyśmy nadzieję na lepszą przyszłość. Bardzo dobrze było mieć po swojej stronie Deutsche Grammophon i czuć wsparcie tego zespołu. To dało nam swobodę w rozwijaniu naszej muzyki” – opowiada Dobrawa Czocher.

«Słowo „inner” symbolizuje tu duchowość, intymność i prywatność, podczas gdy „symphonies” oznacza znacznie więcej niż tylko formę muzyczną, to także symbol swoistej konstrukcji, potęgi i wielkości. To dla nas nowa przygoda» − mówi Hania Rani.

Praca nad „Inner Symphonies” zaczęła się od rozmów przez internet, a potem – gdy mogły wreszcie spotkać się w Gdańsku, ruszyła spontanicznie. Z wymiany pomysłów oraz licznych improwizacji, będących podstawą do budowania poszczególnych utworów, wyłonił się ostateczny kształt artystyczny albumu. „Miałyśmy dużo czasu na rozmowy, na pytania, czego tak naprawdę teraz chcemy, czym jest dla nas muzyka. Ten czas był dla nas naprawdę cenny. Miałyśmy też dużo zabawy. Ćwiczyłyśmy jogę i chodziłyśmy na spacery po lesie” – wspomina Dobrawa.

Ich miłość do świata natury znajduje swoje odzwierciedlenie w albumie, wraz z motywami przyjaźni i nadziei. Kontrastujące utwory współgrają ze sobą, tworząc unikalny, introspektywny świat dźwięków, od powolnego, tajemniczego piękna „Whale's Song” po zawrotny ruch „Con Moto”, którego niespokojną energię potęguje delikatna melodia wyłaniająca się spośród motorycznych przebiegów partii fortepianu i wiolonczeli.

«„Con Moto” (ruchliwie, żywo), jak sama nazwa wskazuje, była naszą próbą wyobrażenia sobie siły, którą ucieleśnia każda żywa materia. Powtarzające się rytmy partii instrumentalnych, ich pulsacja, energia i dynamika były naszymi narzędziami do stworzenia tego utworu. Szczególnie interesujące było skomponowanie czegoś, co tak bardzo kontrastowało z sytuacją, w jakiej wszyscy byliśmy podczas lockdownu. „Con Moto” jest zatem również naszą odą do wolności”.

Nagrania utworów do albumu „Inner Symphonies” odbyły się w gościnnych wnętrzach Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie.
fot. Krzysztof Narożański
Inne wydarzenia
Bilety na: NADZWYCZAJNY KONCERT „PIAZZOLLA” Maria Machowska i Waldemar Malicki oraz Orkiestra Kameralna FILHARMONII NARODOWEJ
Koncert
NADZWYCZAJNY KONCERT „PIAZZOLLA” Maria...
Warszawa - 05 Grudzień 2021 INFO
Bilety na: NA ŁABĘDZICH SKRZYDŁACH
Koncert
NA ŁABĘDZICH SKRZYDŁACH
Jelenia Góra - 10 Grudzień 2021 KUP BILET od 40 zł
Bilety na: BETLEJEM POLSKIE- widowisko edukacyjne
Koncert
BETLEJEM POLSKIE- widowisko edukacyjne
Otrębusy - 17 Grudzień 2021 INFO
Bilety na: BETLEJEM POLSKIE
Koncert
BETLEJEM POLSKIE
Otrębusy - 18 Grudzień 2021 KUP BILET od 156 zł
Bilety na: BETLEJEM POLSKIE
Koncert
BETLEJEM POLSKIE
Otrębusy - 19 Grudzień 2021 KUP BILET od 156 zł
Bilety na: KONCERT ŚWIĄTECZNY
Koncert
KONCERT ŚWIĄTECZNY
Jelenia Góra - 21 Grudzień 2021 KUP BILET od 10 zł
Bilety na: Koncert kolędowy 21.12.2021 g.19:00
Koncert
Koncert kolędowy 21.12.2021 g.19:00
Warszawa - 21 Grudzień 2021 INFO
Bilety na: BETLEJEM POLSKIE
Koncert
BETLEJEM POLSKIE
Otrębusy - 29 Styczeń 2022 KUP BILET od 156 zł
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.

Copyright © 1995-2020 Grupa Wirtualna Polska