menu zaloguj
KIEDY?
GDZIE?
CO?

Biuro Obsługi Klienta Wyślij bilet ponownie Zmiany w wydarzeniach
ZALOGUJ SIĘ ZAREJESTRUJ SIĘ
00:00 Czas na złożenie zamówienia. Rezerwacja biletów
następuje po kliknięciu przycisku kupuję i płącę.

Bilety na: LATO Z PTAKAMI ODCHODZI – XX Maraton Piosenki Turystycznej i Poetyckiej

Kielce, Zamkowa 5

25.08.2024, g. 17:00 (niedziela)

cena - od 32,00 pln

Zakończenie sprzedaży online: 25.08.2024, g. 19:00

Wstęp: 30 zł (w dniu koncertu 50 zł).

Jak co roku zapraszamy na koncert wieńczący wakacje, w klimatach piosenki turystycznej i Krainy Łagodności. Za warstwę muzyczną odpowiadać będzie Wszystkiego Najlepszego – zespół głęboko zakorzeniony w balladzie i poezji śpiewanej – oraz zespół Wołosatki, który w tym roku obchodzi swój okrągły 50. jubileusz działalności muzycznej. Koncert poprowadzi niezawodny Jerzy Filar.

Wszystkiego Najlepszego – to grupa tworząca i wykonująca własne piosenki z klimatu Krainy Łagodności, piosenki poetyckiej, poezji śpiewanej i ballady; w większości nadające się do wspólnego śpiewania. Od początku trzon zespołu stanowią: założyciel, autor muzyki i wielu tekstów Maciej Rzeźnikowski, Justyna Rzeźnikowska i Beata Łapińska. Prawie od początku w zespole jest też Tomek Keszkowski, który współtworzył pierwszą płytę zespołu. Grupa wielokrotnie koncertowała i była nagradzana na licznych festiwalach piosenki turystycznej, poezji śpiewanej i piosenki studenckiej, takich jak: Yapa, Bazuna czy Bakcynalia. Obecnie zespół występuje w składzie prawie identycznym jak za czasów powstania, zatem mamy niepowtarzalną okazję, aby razem z nimi wsiąść w wehikuł czasu i usłyszeć ich autentyczne brzmienie sprzed lat.

Wołosatki – zespół wokalno-instrumentalny o harcerskich korzeniach powstały w 1974 roku w Wołosatem. Na co dzień ich domem rodzinnym są Kielce. Zespół swoją twórczością i akustycznym brzmieniem wpisuje się w nurt piosenki turystycznej i poezji śpiewanej. Grupa prezentuje przeważnie utwory własne, kultywując ideę śpiewania wielogłosowego, łącząc jednocześnie tradycję ze współczesnymi kierunkami muzyki. Zespół Wołosatki wylansował wiele przebojów śpiewanych przez całą harcerską i turystyczną Polskę. Nagrał i wydał prawie 30 płyt oraz dziesięć edycji „Śpiewniczka Bieszczadniczka”. Liczne występy w telewizji, radiu, koncerty w kraju i za granicą przyniosły mu wiele nagród i wyróżnień. Rok 2024 jest dla zespołu rokiem szczególnym, ponieważ właśnie teraz Wołosatki obchodzą swój jubileusz 50-lecia działalności i z tej okazji grupa świętuje cały rok, grając liczne koncerty w całej Polsce ze swym wyjątkowym repertuarem.

Jerzy Filar – kompozytor i wykonawca piosenek z nurtu piosenki poetyckiej, autor tekstów i animator kultury. Zadebiutował w roku 1972 współpracując ze studenckimi grupami muzycznymi. Wiele razy występował na FAMIE w Świnoujściu. Od początku lat 80. XX wieku występuje samodzielnie. W 1985 roku otrzymał I nagrodę na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu za utwór „Star a nie”. Szerokiej publiczności znany m.in. dzięki piosenkom: Samba sikoreczka, czy Za szybą (Całkiem spokojnie wypiję trzecią kawę), do której tekst napisał wspólnie z Jackiem Cyganem.

Bilety nienumerowane

bilet
Normalny
Ogród - scena letnia
32,00 pln

Podsumowanie

Opcje dodatkowe

Wybierz grafikę:

Podgląd biletu:

Podgląd biletu:

aaaaaa

Dodaj tekst do swoich biletów :

Wybrane bilety

Wybrane bilety sektor szczegóły biletu usuń
Bilety: 0.00 PLN , opłata serwisowa: 0.00 PLN
razem
0 bilety
Razem
0.00 PLN
po rabacie
0.00 PLN

Nieprawidłowy kod rabatowy

Dane do realizacji zakupu

Forma płatności