Organizator

Centrum Kultury ZAMEK

Dane kontaktowe

Święty Marcin 80/82
61-809 Poznań

Wtorek 12 Listopad 2019 18:00
2019-11-12T18:00:00+0100
„(nie)nowe publiczności” - cz. 2.
„(nie)nowe publiczności” - cz. 2. Centrum Kultury ZAMEK
2019-11-12 , godz. 18:00 (Wtorek) Poznań Scena Nowa Zamek
INFO

Opis wydarzenia:

12.11, godz. 18:00, Scena Nowa
„(nie)nowe publiczności” - cz. 2.  Młodzież, osoby z niepełnosprawnościami, „uciekający z teatru” – jak trafiać do tych grup i włączać je w życie instytucji kultury? Prezentacje badań, dobrych praktyk i rozmowy.
Uczestniczki: dr Anna Buchner (Uniwersytet Warszawski), dr Bogna Kietlińskiej (Uniwersytet Warszawski), Maria Wierzbicka, Monika Marciniak, Daria S. Nielsen (Uniwersytet Sztokholmski). Prowadzenie: dr Bartek Lis (Centrum Praktyk Edukacyjnych w CK Zamek). Liczba miejsc ograniczona. Bilety: 2 zł

„(nie)nowe publiczności” to cykl trzech spotkań do udziału, w których zapraszamy wszystkie osoby poszukujące inspiracji do tego, jak można używać instytucji kultury w pracy z różnorodnymi grupami publiczności. Osoby g/Głuche, chorujące na chorobę Alzheimera, albo miejscy hipsterzy mogą korzystać/używać muzea czy centra kultury do realizacji swoich zróżnicowanych potrzeb.
W ramach cyklu podyskutujemy m.in. o sposobach badania (nowej?) publiczności oraz ciekawych  przykładach jej włączania. Posłuchamy badaczy i badaczek oraz praktyków realizujących projekty kulturalno-społeczne angażujące osoby, o których często zapominamy (np. osoby starsze zależne), albo na których zaangażowanie już straciliśmy nadzieję (młodzież).

W ramach spotkania wysłuchamy i podyskutujemy na temat trzech wystąpień:

Kultura otwarta - jak dostosowywać ofertę kulturalną do potrzeb osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności

W swoim wystąpieniu podzielimy się doświadczeniami oraz wiedzą z badań na temat potrzeb kulturalnych osób z dysfunkcjami słuchu, wzroku oraz osób ze spektrum schizofrenii i z Zespołem Downa. Zastanowimy się o czym warto wiedzieć i pamiętać otwierając się na publiczność o specjalnych potrzebach. Przedstawimy także parę rad i wskazówek pomocnych w tworzeniu, planowaniu i efektywnej promocji oferty kulturalnej instytucji i organizacji, które chcą potraktować dostępność jako priorytet a nie tylko deklarację bez pokrycia.

dr Anna Buchner (Uniwersytet Warszawski), dr Bogna Kietlińskiej (Uniwersytet Warszawski), Maria Wierzbicka,

Oferta skrojona na miarę, czyli jak projektować działania dla Generacji Z
Cyfrowi tubylcy zatraceni w wirtualnym świecie, czy świadomi mediów społecznicy? Jaka jest Generacja Z i czego oczekuje od instytucji kultury. Prezentacja dobrych praktyk i wybranych metod pracy
Monika Marciniak - animatorka społeczna, audiodeskryptorka, od 2010 r. koordynuje autorskie projekty z zakresu edukacji kulturalnej, związane z historią lokalną. Poprzez działania animacyjne daje uczestnikom przestrzeń do twórczej aktywności i narzędzia do realizacji własnych  działań.


Dlaczego warto rozmawiać o teatrze? - czyli słów kilka o Theatre Talks

Theatre Talks, czyli Rozmowy teatralne, zostały wymyślone w Sztokholmie w latach 80tych. Miały być prostą metodą, która pozwoli dowiedzieć się czegoś więcej o widzach sztokholmskich scen, a tymczasem rozwijają się z sukcesami do dzisiaj na różnych kontynentach. Jak to możliwe, że spotkanie widzów po spektaklu przy kawie pozwoliło nie tylko poznać lepiej publiczność, ale rozwinąć teatrologię i zachęcić do uczestnictwa w wydarzeniach teatralnych tych, którzy wcześniej nie postawili nogi w teatrze? Spróbujmy się o tym przekonać.

Daria S. Nielsen jest wykładowczynią na uniwersytetach w Sztokholmie i w Łodzi, menedżerką kultury, pasjonatką teatru. W pracy badawczej najbardziej fascynuje ją budowanie relacji między widzami a instytucjami kultury oraz edukacja kulturalna.

Inne wydarzenia
Bilety na: Karnet Etiuda&Anima 2019 na pokazy filmowe w dniach 19-24 11.2019
Inne
Karnet Etiuda&Anima 2019 na pokazy fil...
Kraków - 19 Listopad 2019 INFO
Bilety na: Zwiedzanie Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu
Muzea
Zwiedzanie Muzeum Broni Pancernej w Po...
Poznań - 19 Listopad 2019 INFO
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.

Copyright © 1995-2019 Grupa Wirtualna Polska