Organizator

Teatr Wielki w Łodzi

Dane kontaktowe

Plac Dąbrowskiego
90-249 Łódź

Piątek 24 Czerwiec 2022 18:30
2022-06-24T18:30:00+0200
REQUIEM - SOLIDARNI Z UKRAINĄ
REQUIEM - SOLIDARNI Z UKRAINĄ Teatr Wielki w Łodzi
2022-06-24 , godz. 18:30 (Piątek) Łódź Teatr Wielki
INFO

Opis wydarzenia:

Z Verdim charytatywnie!
MISTRZOWSKIE REQUIEM
Jesteśmy z Ukrainą, myślimy o niej i wspieramy, jak to tylko jest możliwe… Kiedy zaś myślimy o wspieraniu, dobroczynności i charytatywności, to pierwszym, który przychodzi do głowy z muzycznego świata jest wielki mistrz opery - Giuseppe Verdi. To nie, kto inny jak właśnie on przez całe swoje życie wspomagał wszystkich, którzy tego potrzebowali, a zwieńczeniem tej działalności było ufundowanie przez kompozytora domu dla muzyków seniorów. To też swego rodzaju dzieło, jakie po sobie pozostawił.
Innym wielkim dziełem – już muzycznym – jakie nam dał jest piękne i monumentalne REQUIEM. To właśnie tę kompozycję włoskiego mistrza z Busseto wybraliśmy, jako nasz – artystów i Państwa – Publiczności – „prezent” dla Ukrainy, formę naszej sympatii i poparcia, ale także pomocy. Cały dochód, bowiem, jaki przyniesie koncert, przeznaczamy na wsparcie dla naszych Przyjaciół – dla walczącej o wolność Ukrainy. To będzie przede wszystkim Państwa wspaniały gest i wielki wkład! To, że warto uczestniczyć w tym wyjątkowym koncercie niech świadczą - oczywiście poza wspaniałą muzyką Verdiego –wykonawcy, soliści naszego Teatru: Joanna Woś (sopran), Bernadetta Grabias (mezzosopran), Dominik Sutowicz (tenor) i Robert Ulatowski (bas) oraz chór i orkiestra pod dyrekcją dyrektora artystycznego naszego Teatru – Adama Banaszaka.
Zapowiada się wielkie wydarzenie nie tylko artystyczne! Wierzymy i jesteśmy niemal pewni,
że także Państwo – nasza wierna i wspaniała Publiczność – odnajdą w tym koncercie satysfakcję artystyczną, ale i tę ludzką – podyktowaną zrozumieniem dla innych i możliwością ich wsparcia.
Zapraszamy, bądźmy razem dla Ukrainy!
Inne wydarzenia
Bilety na: IRLANDZKI FOLK
Koncert
IRLANDZKI FOLK
Kielce - 05 Sierpień 2022 KUP BILET od 27 zł
Bilety na: Jerry Heil
Koncert
Jerry Heil
Lublin - 26 Sierpień 2022 KUP BILET od 40 zł
Bilety na: Dead Can Dance
Koncert
Dead Can Dance
Gdańsk - 26 Październik 2022 INFO
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.

Copyright © 1995-2020 Grupa Wirtualna Polska