menu zaloguj
KIEDY?
GDZIE?
CO?

Biuro Obsługi Klienta Wyślij bilet ponownie Zmiany w wydarzeniach
ZALOGUJ SIĘ ZAREJESTRUJ SIĘ

SOBOTY KAMERALNE - Koncert Akademii Muzycznej - Wyróżnione zespoły kameralne

SOBOTY KAMERALNE w Teatrze Wielkim w Łodzi
WYRÓŻNIONE ZESPOŁY KAMERALNE
2 marca 2024, sobota, godz. 16.00
Scena kameralna Teatru Wielkiego w Łodzi, pl. Dąbrowskiego
bilety: 30 zł – normalny, 25 zł – ulgowy
wykonawcy:
• Duet skrzypce-fortepian w składzie:
Sylwia Sulikowska – skrzypce
Roksolana Kit – fortepian
klasa kameralistyki prof. dr hab. Aleksandry Nawe
• Trio fortepianowe Calmati Piano Trio w składzie:
Katarzyna Ratajczak – skrzypce
Marianna Pędziwiatr– wiolonczela
Rozanna Granda – fortepian
klasa kameralistyki dr. hab. Witolda Holtza, prof. AM
• Kwartet fortepianowy w składzie:
Kacper Pałuba – skrzypce
Zuzanna Ciołek – skrzypce
Kajetan Kosiec – wiolonczela
Wiktoria Kochman – fortepian
klasa kameralistyki dr. hab. Witolda Holtza, prof. AM

program
• Grażyna Bacewicz – IV Sonata na skrzypce i fortepian
I Moderato – Allegro non troppo
II Andante ma non troppo
III Scherzo. Molto vivo
IV Finale. Con passione
Sylwia Sulikowska – skrzypce, Roksolana Kit – fortepian
• Artur Malawski – Trio fortepianowe
I Lento. Allegro moderato
II Andante sostenuto
Calmati Piano Trio: Katarzyna Ratajczak – skrzypce, Marianna Pędziwiatr– wiolonczela, Rozanna Granda – fortepian
• Erich Wolfgang Korngold – Suita na dwoje skrzypiec, wiolonczelę i fortepian na lewą rękę op. 23
I Präludium und Fuge. Kräftig und bestimmt
II Walzer. Nicht schnell, anmutig
III Groteske. Möglich rasch
Kacper Pałuba – skrzypce, Zuzanna Ciołek – skrzypce, Kajetan Kosiec – wiolonczela, Wiktoria Kochman – fortepian

słowo o muzyce – Maria Stefańska

kierownictwo artystyczne – dr Mikołaj Pacholczyk

Sylwia Sulikowska
Urodziła się w Leżajsku 3 sierpnia 2003 r. Naukę gry na skrzypcach rozpoczęła w wieku 6 lat w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Leżajsku pod kierunkiem mgr Danuty Wołoszyn. Od początku swojej edukacji na skrzypcach uczestniczyła w kursach muzycznych w Łańcucie, Przemyślu, Stalowej Woli (Sierpniowe Spotkania Muzyczne), oraz w „Zimowej Akademii Muzyki” w Lusławicach.
W latach 2013-2014 była członkiem I edycji Lusławickiej Orkiestry Talentów, która została utworzona przy Europejskim Centrum Muzyki im. Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. W latach 2013-2016 była podopieczną Fundacji Pro Musica Bona w Krakowie.
W roku 2015 ukończyła z wyróżnieniem Państwową Szkołę Muzyczną I st. w Leżajsku. W roku szkolnym 2015-2017 rozpoczęła naukę w Niepaństwowej Szkole Muzycznej II st. w Leżajsku pod kierunkiem dr Małgorzaty Staszewskiej-Janik.
W latach 2018-2021 uczyła się w Państwowej Szkole Muzycznej II st. w Rzeszowie pod kierunkiem dr. Wojciecha Wiązownickiego. Podczas nauki w PSM II st. była laureatką Ogólnopolskich Przesłuchań CEA Szkół Muzycznych II st. (Stalowa Wola 2020), a także innych konkursów skrzypcowych. W roku 2021 ukończyła z wyróżnieniem PSM II st. w Rzeszowie.
Obecnie jest studentką drugiego roku studiów I stopnia w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi w klasie skrzypiec prof. dr hab. Izabeli Ceglińskiej oraz w klasie kameralistyki prof. dr hab. Aleksandry Nawe.

Roksolana Kit
Urodziła się 10 lutego 2000 roku w miejscowości Buczacz (obwód tarnopolski, Ukraina). W 2015 roku ukończyła Liceum Ogólnokształcące i Szkołę Muzyczną w swoim rodzinnym mieście.
W latach 2015-2019 uczyła się w Tarnopolskiej Szkole Muzycznej im. S. Kruszelnickiej w klasie Lesii Kornij.
Studia we Lwowskiej Narodowej Akademii Muzycznej im. M. Łysenki (dyplom I stopnia) w klasie prof. Oksany Rapity odbyła w latach 2019-2023.
W roku 2023 rozpoczęła studia II stopnia w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi w klasie fortepianu dr. hab. Wojciecha Kubicy, prof. AM oraz dr. hab. Łukasza Kwiatkowskiego, prof. AM oraz w klasie kameralistyki prof. dr hab. Aleksandry Nawe.
Jest laureatką wielu ogólnoukraińskich konkursów.
Podczas studiów we Lwowie uczestniczyła w koncertach muzyki kameralnej, a także w nagraniach dzieł młodych kompozytorów lwowskich i charkowskich. Brała udział w: XV Międzynarodowym Forum Pianistów „Bieszczady bez granic” w Sanoku (2020), warsztatach muzyki dawnej „Mid Europe Early Music Festival” w Kielcach (2022).
W Młodzieżowej Orkiestrze Symfonicznej Ukrainy była pianistką przy nagraniu muzyki ukraińskiej „Ark: Ukraine” pod dyrekcją Oksany Lyniv (2020).
Na Ukraińskim Uniwersytecie Katolickim (Lwów) ukończyła program zarządzania artystycznego „Warsztat praktyków kultury” (2021). Publikuje artykuły w ukraińskich mediach muzycznych, m.in. w „The Claquers”.
W 2023 roku wraz z flecistką Natalią Kozhushko-Maksimiv stworzyły duet „Etc.duo”, który koncentruje się na wykonawstwie muzyki ukraińskich i europejskich kompozytorów XX i XXI wieku.

***

Katarzyna Ratajczak
Pochodząca z Poznania skrzypaczka. Obecnie studiuje zarówno skrzypce na Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie dr hab. Macieja Łabeckiego, prof. AM, jak i muzykoterapię na Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Poza zajęciami akademickimi aktywnie uczestniczy w różnorodnych projektach artystycznych, w tym w Filharmonii Łódzkiej. Swoje umiejętności doskonaliła na licznych kursach mistrzowskich u takich profesorów, jak: Łukasz Błaszczyk, Matthew Denton, Aureliusz Goliński, Soojin Han, Krzysztof Polonek, Katarzyna Ewa Sokołowska, Jan Stanienda.
Od 2021 roku współtworzy Calmati Piano Trio.

Marianna Pędziwiatr
Rozpoczęła swoją edukację muzyczną w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. Henryka Wieniawskiego w Łodzi. Brała udział w konkursach solowych, kameralnych i orkiestrowych. W roku 2020 otrzymała stypendium w ramach programu „Zawodowcy w Łódzkiem”. W 2021 roku ukończyła z wyróżnieniem szkołę i podjęła studia na łódzkiej Akademii Muzycznej w klasie wiolonczeli prof. dr hab. Agaty Jareckiej i dr. Wojciecha Fudali. Wraz z początkiem studiów rozpoczęła działalność artystyczną w Calmati Piano Trio.

Rozanna Granda
Kształciła się w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. Krzysztofa Komedy w Lubaczowie, kontynuując swoją edukację w Zespole Szkół Muzycznych nr 1 im. Karola Szymanowskiego w Rzeszowie. Obecnie studiuje w Akademii Muzycznej w Łodzi na Wydziale Wykonawstwa Instrumentalnego w klasie fortepianu dr hab. Kingi Firlej-Kubicy, prof. AM.
W 2022 r. studiowała w Stavanger University w klasie fortepianu prof. Daniela Röhma, będąc uczestniczką projektu “The Education Programme – Component II – Mobility Projects in Higher Education”.
Uczestniczyła w wielu kursach mistrzowskich prowadzonych m.in. przez Joannę Ławrynowicz-Just, Zbigniewa Raubo, Katarzynę Ewę Sokołowską, Aleksandra Dębicza czy Pawła Wakarecego. Od 2021 r. jest członkinią Calmati Piano Trio.

Calmati Piano Trio
Zespół działa pod kierunkiem dr hab. Witolda Holtza, prof. AM i dr hab. Macieja Łabeckiego, prof. AM. Odkrywa muzykę kameralną, wybierając kompozycje klasyczne, romantyczne i XX-wieczne (ze szczególnym zamiłowaniem do muzyki polskiej). W 2023 roku trio wzięło udział w międzynarodowym kursie muzycznym w Opolu, gdzie miało zaszczyt wystąpić m.in. w Zamku w Mosznej, sali koncertowej szkoły muzycznej w Opolu oraz sali koncertowej Filharmonii Opolskiej.

***

Zuzanna Ciołek
Jest absolwentką Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. Henryka Wieniawskiego w Łodzi, gdzie szczególnie zainteresowała się kameralistyką. Jako członkini kwintetu smyczkowego została laureatką konkurów w Rzeszowie, Łodzi i Wrocławiu. W 2020 r. rozpoczęła studia na Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta w Łodzi w klasie skrzypiec dr hab. Magdaleny Kling-Fender. Rozwija się wieloaspektowo pod kątem solowym, kameralnym i orkiestrowym, biorąc udział w konkursach oraz licznych koncertach. Uczestniczyła w kursach mistrzowskich u takich pedagogów, jak: Mariusz Patyra, Antoni Cofalik, Adam Mokrus, Marcin Baranowski. Brała udział w ważnych projektach orkiestrowych takich, jak: International Lutosławski Youth Orchestra czy Gustav Mahler Jugendorchester.

Kacper Pałuba
Ukończył Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną im. Henryka Wieniawskiego w Łodzi w klasie prof. dr hab. Izabeli Ceglińskiej. Od 2020 roku kontynuuje pod jej okiem naukę na Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów Łodzi.
Jest laureatem wielu międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów skrzypcowych w takich krajach, jak: Polska, Szwajcaria, Kanada czy Rosja. Prowadzi również bogatą działalność związaną z wykonawstwem muzyki kameralnej, grając w licznych zespołach pod okiem wybitnych pedagogów.
Ze swoim repertuarem solowym i kameralnym brał udział w wielu kursach mistrzowskich, m.in. w klasie Rolanda Baldiniego, Martina Fundy, Janusza Smolarskiego czy Izabeli Ceglińskiej.
Kacper Pałuba fascynuje się muzyką późnego XX i XXI wieku, często wykonując utwory z tych okresów. Aktywnie bierze udział w kolejnych edycjach Festiwalu Musica Moderna organizowanego przez jego Alma Mater, wykonując utwory swoich kolegów kompozytorów.

Kajetan Kosiec
Naukę gry na wiolonczeli rozpoczął w wieku 7 lat w klasie prof. Karola Leonowicza w Państwowej Szkole Muzycznej I st. nr 4 im. Karola Kurpińskiego w Warszawie. Następnie kształcił się pod kierunkiem prof. Michała Nyżnyka w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych nr 3 im. Grażyny Bacewicz w Warszawie.
W 2023 ukończył studia w Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie prof. dr hab. Agaty Jareckiej oraz dr. Tomasza Darocha. W czasie swojej edukacji miał także okazję pracować pod okiem wybitnych profesorów, m.in. Roberta Fendera, Tomasza Strahla, Piotra Hausenplasa, Andrzeja Zielińskiego, Jeleny Ocic czy Adama Krzeszowca. Brał udział w projektach orkiestrowych International Lutosławski Youth Orchestra, grał w orkiestrach Teatru Wielkiego w Łodzi, Polish Camerata, Filharmonii Kameralnej w Łomży.
Wraz z akademickim kwartetem brał udział w licznych konkursach krajowych i zagranicznych, zdobywając wysokie nagrody.

Wiktoria Kochman
Pochodzi z Łańcuta, gdzie ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia im. Teodora Leszetyckiego. Naukę kontynuowała w Zespole Szkół Muzycznych nr 2 im. Wojciecha Kilara w Rzeszowie.
Jest laureatką konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych w kategoriach: fortepian solo oraz duety fortepianowe.
Uczestniczyła w kursach muzycznych pod okiem wielu uznanych instrumentalistów, m.in. Philippe’a Giusiano, Andrzeja Jasińskiego, Zbigniewa Raubo, Petera Tuite, Bradleya Bolena, Joanny Ławrynowicz-Just, Andrzeja Tatarskiego, Ivo Varbanova, Marioli Cieniawy, Pawła Wakarecego, Marii Szwajgier-Kułakowskiej, Beaty Bilińskiej.
Obecnie jest studentką drugiego roku studiów magisterskich w Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie fortepianu dr. hab. Witolda Holtza, prof. AM i dr. hab. Kingi Firlej-Kubicy, prof. AM.

Trio Pałuba-Ciołek-Kochman
W kwietniu 2023 roku trio w składzie: Kacper Pałuba, Zuzanna Ciołek, Wiktoria Kochman zdobyło II nagrodę na 10. Międzynarodowym Turnieju Kameralnym w 3 odsłonach w Bydgoszczy.
Zespół brał udział w koncertach w domach kultury i szkołach muzycznych w: Zgierzu, Łasku, Rzeszowie czy Teatrze Wielkim w Łodzi.

Łódź

02.03.2024 , g. 16:00 (sobota)

 
info

Bilety na termin:
02.03.2024 , g. 16:00 (sobota)

SOBOTY KAMERALNE w Teatrze Wielkim w Łodzi WYRÓŻNIONE ZESPOŁY KAMERALNE 2 marca 2024, sobota, godz. 16.00 Scena kameralna Teatru Wielkiego w Łodzi, pl. Dąbrowskiego bilety: 30 zł – normalny, 25 zł – ulgowy wykonawcy: • Duet skrzypce-fortepian w składzie: Sylwia Sulikowska – skrzypce Roksolana Kit – fortepian klasa kameralistyki prof. dr hab. Aleksandry Nawe • Trio fortepianowe Calmati Piano Trio w składzie: Katarzyna Ratajczak – skrzypce Marianna Pędziwiatr– wiolonczela Rozanna Granda – fortepian klasa kameralistyki dr. hab. Witolda Holtza, prof. AM • Kwartet fortepianowy w składzie: Kacper Pałuba – skrzypce Zuzanna Ciołek – skrzypce Kajetan Kosiec – wiolonczela Wiktoria Kochman – fortepian klasa kameralistyki dr. hab. Witolda Holtza, prof....
info
info

Inne wydarzenia organizatora

ROMEO I JULIA - II przedstawienie

Łódź
BALET

ROMEO I JULIA - II przedstawienie

12.05.2024, Łódź
od 53,00 pln
info

ROMEO I JULIA

Łódź
BALET

ROMEO I JULIA

14.05.2024, Łódź
od 37,00 pln
info

Popularne w serwisie

Koncert otwarcia SBF 2024 – ZALEWSKI, support NOA & THE HELL DRINKERS (ES)

11 lipca to data, którą trzeba zapisać w kalendarzu! Rozpoczniemy wtedy 17. edycję Suwałki Blues Festival 2024. Koncert Otwarcia odbędzie się w Suwałki Arena, a gwiazdą wieczoru będzie ZALEWSKI. Support zapewni grupa NOA & The Hell Drinkers z Hiszpanii. Koncert poprowadzi Jan Chojnacki. ZALEWSKI Debiutancką płytę - rockową, ostrą, surową - wydał zaraz po wygranej „Idola” w 2004. Następnie terminował...
11 lipca to data, którą trzeba zapisać w kalendarzu! Rozpoczniemy wtedy 17. edycję Suwałki Blues Festival 2024. Koncert Otwarcia odbędzie się w Suwałki...
11.07.2024, Suwałki
KONCERT

Koncert otwarcia SBF 2024 – ZALEWSKI, support NOA & THE HELL DRINKERS (ES)

11.07.2024 Suwałki od 110,00 pln
kup bilet

ZooEgzotyka Bydgoszcz

Zapraszamy na fantastyczny event ze zwierzętami i roślinami egzotycznymi! Nasze wydarzebie obejmuje 3 tematyki: - Terrarystykę - Akwarystykę - Rośliny egzotyczne Hala II BCTW - Bydgoskie Centrum Targowo-Wystawiennice ul. Gdańska 187, 85-674 Bydgoszcz Tylko tutaj w jednym miejscu będziecie mogli zobaczyć węże, jaszczurki, żółwie, żaby, owady, ślimaki, mrówki, pająki, ryby i rośliny z całego świata!...
Zapraszamy na fantastyczny event ze zwierzętami i roślinami egzotycznymi! Nasze wydarzebie obejmuje 3 tematyki: - Terrarystykę - Akwarystykę - Rośliny...
23.06.2024, Bydgoszcz
INNE

ZooEgzotyka Bydgoszcz

23.06.2024 Bydgoszcz od 11,00 pln
kup bilet

CIESZANÓW ROCK FESTIWAL 2024

Wracamy do korzeni! W dniach 15,16,17 sierpnia 2024 spotkajmy się w Cieszanowie, by razem przeżyć najpiękniejszy festiwal! Pracujemy na pełnych obrotach, by przygotować dla was najlepsze wydarzenie! Ogłosiliśmy, że w Cieszanowie wystąpią: - ŁYDKA GRUBASA - KSU - KULT - PULL THE WIRE - SEXBOMBA - i inni, których nazwy będziemy ujawniać z biegiem czasu! W sprzedaży, od 13.11.2023 roku dostępne karnety...
Wracamy do korzeni! W dniach 15,16,17 sierpnia 2024 spotkajmy się w Cieszanowie, by razem przeżyć najpiękniejszy festiwal! Pracujemy na pełnych obrotach,...
15.08.2024 - 18.08.2024 Cieszanów
KONCERT

CIESZANÓW ROCK FESTIWAL 2024

15.08.2024 - 18.08.2024 Cieszanów od 123,00 pln
kup bilet

ZooEgzotyka Warszawa

Zapraszamy na fantastyczny event ze zwierzętami i roślinami egzotycznymi! Nasze wydarzebie obejmuje 3 tematyki: - Terrarystykę - Akwarystykę - Rośliny egzotyczne OSiR Praga ul. Siennicka 40B, Warszawa Tylko tutaj w jednym miejscu będziecie mogli zobaczyć węże, jaszczurki, żółwie, żaby, owady, ślimaki, mrówki, pająki, ryby i rośliny z całego świata! Przyjdź na zakupy związane ze światem egzotycznych...
Zapraszamy na fantastyczny event ze zwierzętami i roślinami egzotycznymi! Nasze wydarzebie obejmuje 3 tematyki: - Terrarystykę - Akwarystykę - Rośliny...
02.06.2024, Warszawa
INNE

ZooEgzotyka Warszawa

02.06.2024 Warszawa od 11,00 pln
kup bilet

Recital fortepianowy Marca Laforêta

Recital fortepianowy Marca Laforêta MARC LAFORÊT - recital fortepianowy, 9 czerwca 2024, godz. 19.00 Organizator: Towarzystwo im. Fryderyka Chopina Miejsce: Sala Koncertowa Filharmonii Narodowej ul. Jasna 5, Warszawa ; W programie: Fryderyk Chopin Andante Spianato i Wielki Polonez Es-dur op. 22 4 Mazurki op. 24 g-moll nr 1 C-dur nr 2 As-dur nr 3 b-moll nr 4 Nokturn Es-dur op. 9 nr 2 Scherzo h-moll...
Recital fortepianowy Marca Laforêta MARC LAFORÊT - recital fortepianowy, 9 czerwca 2024, godz. 19.00 Organizator: Towarzystwo im. Fryderyka Chopina Miejsce:...
09.06.2024, Warszawa
KONCERT

Recital fortepianowy Marca Laforêta

09.06.2024 Warszawa od 71,00 pln
kup bilet

Koncert symfoniczny 25.05.2024 g. 18.00

Wykonawcy: Orkiestra Filharmonii Narodowej Vimbayi Kaziboni dyrygent Piotr Sałajczyk fortepian Piotr Moss Mademoiselle. Hommage ;à Nadia Boulanger ;(zamówienie FN) ;[15'] Francis Poulenc Koncert fortepianowy cis-moll ;[20'] przerwa ;[20'] Antonín Dvořák VIII Symfonia G-dur ;op. 88 ;[34']
Wykonawcy: Orkiestra Filharmonii Narodowej Vimbayi Kaziboni dyrygent Piotr Sałajczyk fortepian Piotr Moss Mademoiselle. Hommage ;à Nadia Boulanger ;(zamówienie...
25.05.2024, Warszawa
KONCERT

Koncert symfoniczny 25.05.2024 g. 18.00

25.05.2024 Warszawa od 33,00 pln
kup bilet

Zakończenie sezonu artystycznego 2023/2024 07.06.2024 g. 19.30

Wykonawcy: Orkiestra Filharmonii Narodowej Chór Filharmonii Narodowej Andrzej Boreyko dyrygent Bartosz Michałowski dyrektor chóru Arnold Schönberg Friede auf Erden ;op. 13 ;[9'] Gustav Mahler IX Symfonia D-dur ;[81']
Wykonawcy: Orkiestra Filharmonii Narodowej Chór Filharmonii Narodowej Andrzej Boreyko dyrygent Bartosz Michałowski dyrektor chóru Arnold Schönberg Friede...
07.06.2024, Warszawa
KONCERT

Zakończenie sezonu artystycznego 2023/2024 07.06.2024 g. 19.30

07.06.2024 Warszawa od 44,00 pln
kup bilet

Koncert kameralny - 14.05.2024

Wykonawcy: ;Sławomir Cichor – trąbka
Wykonawcy: ;Sławomir Cichor – trąbka
14.05.2024, Łódź
KONCERT

Koncert kameralny - 14.05.2024

14.05.2024 Łódź od 24,00 pln
kup bilet

Egzotyczne Zwierzęta - ZIELONA GÓRA 12 Maja TERRARYSTYKA / AKWARYSTYKA / BOTANIKA

Witaj na wydarzeniu Egzotyczne Zwierzęta – w fascynującym świecie zwierząt egzotycznych! Jeśli pasjonują Cię niezwykłe stworzenia z najdalszych zakątków świata, to jesteś w idealnym miejscu! SALA SPORTOWA w HALI KOSZYKARSKIEJ przy ul. Amelii 19 w ZIELONEJ GÓRZE Na naszych wydarzeniach znajdziesz wszystko, co musisz wiedzieć o zwierzętach egzotycznych: od fascynujących faktów, przez porady dotyczące...
Witaj na wydarzeniu Egzotyczne Zwierzęta – w fascynującym świecie zwierząt egzotycznych! Jeśli pasjonują Cię niezwykłe stworzenia z najdalszych zakątków...
12.05.2024, Zielona Góra
INNE

Egzotyczne Zwierzęta - ZIELONA GÓRA 12 Maja TERRARYSTYKA / AKWARYSTYKA / BOTANIKA

12.05.2024 Zielona Góra od 18,00 pln
kup bilet

WODECKI i POLSKA MUZYKA FILMOWA Ewelina Siedlecka-Kosińska, Marcin Jajkiewicz i Orkiestra Kameralna Filharmonii Narodowej

MISTRZOWIE MUZYCZNYCH KRAJOBRAZÓW WODECKI i POLSKA MUZYKA FILMOWA Ewelina Siedlecka-Kosińska, Marcin Jajkiewicz i Orkiestra Kameralna Filharmonii Narodowej W pierwszej części zapraszamy słuchaczy do świata przepięknej polskiej muzyki filmowej Jerzego Matuszkiewicza, Waldemara Kazaneckiego, Wojciecha Kilara ;i Michała Lorenca. W drugiej części przeniesiemy słuchaczy do świata piosenek Zbigniewa Wodeckiego...
MISTRZOWIE MUZYCZNYCH KRAJOBRAZÓW WODECKI i POLSKA MUZYKA FILMOWA Ewelina Siedlecka-Kosińska, Marcin Jajkiewicz i Orkiestra Kameralna Filharmonii Narodowej...
16.06.2024, Warszawa
KONCERT

WODECKI i POLSKA MUZYKA FILMOWA Ewelina Siedlecka-Kosińska, Marcin Jajkiewicz i Orkiestra Kameralna Filharmonii Narodowej

16.06.2024 Warszawa od 139,00 pln
kup bilet

Koncert kameralny - 07.05.2024

Wykonawcy: Jörg-Andreas Bötticher – klawesyn/maestro di capella Altberg Ensemble Program: Philipp Heinrich Erlebach – VI Uwertura g-moll [16’] Ouverture Entrée Gavotte Menuet alternativement – Trio La Plainte Lentement Entrée Gigue Chaconne Johann Sigismund Kusser – II Uwertura B-dur [13’] Ouverture Gay Premier Air viste Second Air Eccho Troisième Air Menuet Quatrième Air Gique à l’Angloise Cinquième...
Wykonawcy: Jörg-Andreas Bötticher – klawesyn/maestro di capella Altberg Ensemble Program: Philipp Heinrich Erlebach – VI Uwertura g-moll [16’] Ouverture...
07.05.2024, Łódź
KONCERT

Koncert kameralny - 07.05.2024

07.05.2024 Łódź od 24,00 pln
kup bilet

AYO - MAMI WATA TOUR

Ayo to prawdziwie multi-etniczna artystka. Jej pseudonim artystyczny "AYO" to w ;języku joruba radość. Właśnie taką muzyką - radosną - dzieli się z ;publicznością. Trudno jednoznacznie ją zaklasyfikować, gdyż po części uwielbia indie pop, flirtuje z ;reggae, ale wszystko to okraszone jest potężną nutą soulu i ;jazzu. Od jej wielkiego wieloplatynowego debiutu minęło już trochę lat, ale wciąż zaskakuje...
Ayo to prawdziwie multi-etniczna artystka. Jej pseudonim artystyczny "AYO" to w ;języku joruba radość. Właśnie taką muzyką - radosną - dzieli się z ;publicznością....
07.12.2024, Katowice
KONCERT

AYO - MAMI WATA TOUR

07.12.2024 Katowice od 183,00 pln
kup bilet

NOSPR / Peleggi / Podejmujące ryzyko i żądne przygód / S3

Program Joan Tower „Fanfare for the Uncommon Woman” nr 2 Maurice Ravel Suita „Ma mère l’Oye” Giacomo Puccini Intermezzo z opery „Siostra Angelica” Ottorino Respighi Poemat symfoniczny „Pinie rzymskie” Wykonawcy Valentina Peleggi – dyrygent NOSPR Podróż śladem wyjątkowych postaci kobiecych rozpoczyna druga Fanfara dla niezwykłej kobiety Joan Tower. Zainspirowana Fanfarą dla zwykłego człowieka Aarona...
Program Joan Tower „Fanfare for the Uncommon Woman” nr 2 Maurice Ravel Suita „Ma mère l’Oye” Giacomo Puccini Intermezzo z opery „Siostra Angelica” Ottorino...
16.06.2024, Katowice
KONCERT

NOSPR / Peleggi / Podejmujące ryzyko i żądne przygód / S3

16.06.2024 Katowice od 33,00 pln
kup bilet

Koncert symfoniczny - 17.05.2024

Wykonawcy: Maciej Łabecki – skrzypce Charles Olivieri-Munroe – dyrygent Orkiestra Symfoniczna FŁ Prowadzenie koncertu: Piotr Matwiejczuk Program: Richard Wagner – Uwertura do opery „Śpiewacy norymberscy” [9’] Antonín Dvořák – Koncert skrzypcowy a-moll op. 53 [32’] Allegro, ma non troppo Adagio, ma non troppo Finale: Allegro giocoso, ma non troppo *** Josef Suk – Scherzo fantastique op. 25 [14’] Ottorino...
Wykonawcy: Maciej Łabecki – skrzypce Charles Olivieri-Munroe – dyrygent Orkiestra Symfoniczna FŁ Prowadzenie koncertu: Piotr Matwiejczuk Program: Richard...
17.05.2024, Łódź
KONCERT

Koncert symfoniczny - 17.05.2024

17.05.2024 Łódź od 26,00 pln
kup bilet