menu zaloguj
KIEDY?
GDZIE?
CO?

Biuro Obsługi Klienta Wyślij bilet ponownie Zmiany w wydarzeniach
ZALOGUJ SIĘ ZAREJESTRUJ SIĘ
00:00 Czas na złożenie zamówienia. Rezerwacja biletów
następuje po kliknięciu przycisku kupuję i płącę.

Bilety na: SALON POEZJI / TEKSTY KAROLA WOJTYŁY

Kórnik, Zamkowa 5

29.03.2025, g. 16:15 (sobota)

Zamek w Kórniku

cena - od 11,00 pln

Zakończenie sprzedaży online: 29.03.2025, g. 16:15

Specjalna odsłona Salonu Poezji Anny Dymnej, projektu, który od 2013 roku cieszy się niesłabnącą popularnością wśród widzów Teatru Muzycznego w Poznaniu. Pod koniec marca zaprezentujemy fragmenty znanego dramatu poetyckiego Karola Wojtyły pt. Przed sklepem jubilera. Podzielona na trzy części sztuka z 1960 roku stanowi medytację nad sakramentem małżeństwa. Trzy pary spotykają się przed sklepem jubilera, a podczas przymierzania obrączek dokonują rozrachunku własnego życia. W 1989 roku utwór doczekał się wersji filmowej w reżyserii Michaela Andersona, w której zagrali m.in. Burt Lancaster oraz Daniel Olbrychski. W programie znajdzie się także poezja Karola Wojtyły – papieża Jana Pawła II. Teksty te przeczyta dwoje poznańskich aktorów: Radosław Elis (Teatr Muzyczny w Poznaniu) oraz Weronika Asińska (Teatr Nowy w Poznaniu). Na potrzeby tej prezentacji powstanie specjalna oprawa muzyczna, którą przygotuje nasz klarnecista Arkadiusz Kowalski.

Weronika Asińska jest absolwentką Wydziału Aktorskiego PWSFTViT w Łodzi. Na scenie teatralnej zadebiutowała w 2018 roku w spektaklu Seksmisja w reżyserii Joanny Drozdy w Teatrze Miejskim w Lesznie. Rok później zagrała Mary Lee w Fantazji polskiej w reżyserii Macieja Wojtyszki w Teatrze Nowym im. Kazimierza Dejmka w Łodzi. Za tę rolę, w telewizyjnej wersji przedstawienia, otrzymała nagrodę ZASP za debiut w Teatrze Telewizji Polskiej. W 2020 roku w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku odbyła się premiera Hotelu Westminster w reżyserii Jerzego Bończaka, gdzie gościnnie wcieliła się w postać Recepcjonistki – Pokojówki. Od 2021 roku jest w zespole Teatru Nowego w Poznaniu. Obecnie można ją oglądać w spektaklach: Alte Hajm / Stary dom (reż. M. Wierzchowski), Woyzeck (reż. Z. Pszczołowska), Wesele (reż. M. Grabowski) oraz Sen nocy letniej (reż. J. Klata). W marcu 2025 roku na afiszu pojawi się kolejny tytuł z jej udziałem – Alicja w krainie czarów. Remix (reż. Z. Pszczołowska). Na dużym ekranie zadebiutowała już w 2006 roku w Jasnych błękitnych oknach w reżyserii Bogusława Lindy. Następnie wystąpiła w takich tytułach jak m.in.: Wenecja (reż. J. J. Kolski), Monument (reż. J. Szelc), Listy do M 4 (reż. P. Yoka), Wesele (reż. W. Smarzowski). Szerokiej publiczności znana jest przede wszystkim z serialu BrzydUla. Na małym ekranie wystąpiła również w produkcjach: Klan, M jak miłość, Samo życie, Czas honoru. Powstanie, Wojenne dziewczyny, Stulecie winnych, Przyjaciółki czy Bunt!.

Radosław Elis jest absolwentem Akademii Teatralnej w Warszawie. W latach 1998-2001 pracował w Teatrze Narodowym w Warszawie. Od 2002 roku związany z Teatrem Nowym w Poznaniu. Współpraca z poznańską sceną zaowocowała takimi rolami jak: Raskolnikow (Zbrodnia i kara), Segismundo (Życie jest snem), Artur (Tango), Demetriusz i Ryjek (Sen nocy letniej), Don Juan (Don Juan), Adwokat Moon (Lobotomobil), Pan Ryciu zwany Zjebem - brat panny młodej (Będzie pani zadowolona, czyli rzecz o ostatnim weselu we wsi Kamyk). W 2011 roku został uhonorowany Medalem Młodej Sztuki. Odtwórca głównej roli Chrisa w musicalu Miss Saigon w Teatrze ROMA w Warszawie. Brał udział w wielu spektaklach i widowiskach muzycznych. Od 2001 roku współpracuje z J. Satanowskim (Stachura, czyli list do pozostałych, Życie to nie teatr, Mister Barańczak). Przez wiele lat odtwórca postaci Mirka Gabriela w serialu Złotopolscy. Od sierpnia 2018 roku jest w zespole Teatru Muzycznego w Poznaniu, gdzie można oglądać w przedstawieniach: Kombinat (reż. W. Kościelniak), Drogi Evanie Hansenie (reż. P. Szkotak), Deszczowa piosenka (reż. T. Kabicz), Pippin, Piękna i Bestia i Virtuoso (wszystkie w reż. J. J. Połońskiego), Irena (reż. B. Kite) oraz Apetyt na czereśnie (reż. G. Chrapkiewicz).

Krakowskie Salony Poezji w Teatrze Muzycznym w Poznaniu organizowane są we współpracy z poznańskim Oddziałem Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza. Opiekę merytoryczną nad Salonem obejmuje wiceprezes Oddziału, prof. UAM dr hab. Wiesław Ratajczak z UAM w Poznaniu.
Towarzystwo Literackie im. Adama Mickiewicza zostało założone w 1886 roku we Lwowie. Jego zadaniem było gromadzenie, dokumentowanie i upowszechnianie materiałów dotyczących życia i twórczości Adama Mickiewicza. Dziś jest jednym z najstarszych towarzystw naukowych w Polsce. Skupia badaczy literatury, nauczycieli-polonistów, bibliotekarzy, literatów i miłośników literatury, zapewniając integrację środowiska polonistycznego. Organizuje odczyty naukowe i konferencje historycznoliterackie, wydaje „Rocznik Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza”.

Bilety w cenie 20 zł do nabycia stacjonarnie w kasie Ośrodka Kultury w Luboniu oraz na stronie ww.bilety24.pl.

Salony Poezji dofinansowywane są przez Fundację Zakłady Kórnickie.

Bilety nienumerowane

bilet
Pełnopłatny
Sala
DOSTĘPNE: 7 szt.
11,00 pln

Podsumowanie

Opcje dodatkowe

Wybierz grafikę:

Podgląd biletu:

Podgląd biletu:

aaaaaa

Dodaj tekst do swoich biletów i zobacz jak będzie wyglądał bilet:

Wybrane bilety

Wybrane bilety sektor szczegóły biletu usuń
Bilety: 0.00 PLN , opłata serwisowa: 0.00 PLN
razem
0 bilety
Razem
0.00 PLN
po rabacie
0.00 PLN

Nieprawidłowy kod rabatowy

Dane do realizacji zakupu

Forma płatności