menu zaloguj
KIEDY?
GDZIE?
CO?

Biuro Obsługi Klienta Wyślij bilet ponownie Zmiany w wydarzeniach
ZALOGUJ SIĘ ZAREJESTRUJ SIĘ
00:00 Czas na złożenie zamówienia. Rezerwacja biletów
następuje po kliknięciu przycisku kupuję i płącę.

Bilety na: Koncert, MUZYCZNY POWIEW MŁODOŚCI, SCENA LETNIA

Orkiestra Opery i Filharmonii Podlaskiej
Stephen Ellery – dyrygent
Hugo Długosz – trąbka

Program
W.A. Mozart – Uwertura do opery Don Giovanni
K. Kurpiński – Cavatina na trąbkę i orkiestrę
A. Piazzolla – Tango Finale z filmu Famille D`Artistes na trąbkę i orkiestrę
F. Schubert – VI Symfonia C-dur Mała D 589

W ramach Sceny letniej 24 sierpnia zapraszamy Państwa do Amfiteatru Opery i Filharmonii Podlaskiej na koncert zatytułowany „Muzyczny powiew młodości”. Orkiestrę OiFP poprowadzi Maestro Stephen Ellery, a na trąbce zagra Hugo Długosz – utalentowany solista młodego pokolenia, laureat wielu międzynarodowych konkursów.

Wieczór rozpocznie słynna uwertura do opery Don Giovanni W.A. Mozarta – pełna zmienności rytmów i emocji. Mimo, iż Mozart miał niewiele czasu na skomponowanie uwertury (premiera została przesunięta w wyniku niedyspozycji śpiewaczki), stworzył dzieło, które z powodzeniem jest dzisiaj wykonywane jako samodzielny utwór.

W dalszej części koncertu zabrzmi Cavatina K. Kurpińskiego. Dzieło powstało w 1823 r. i należy do najbardziej rozpoznawalnych utworów polskich kompozytorów na trąbkę. Łączy klasyczne środki formalne i wyrazowe z rytmami mazurkowymi i polonezowymi, przeplatanymi wirtuozowskimi kadencjami. Ta klasyczna forma jest sprawdzianem kunsztu instrumentalnego wykonawcy.

Następnie usłyszą Państwo Tango Finale A. Piazzolli ̶ utwór z filmu Familie d’artistes, który wprowadzi nas w świat zmysłowego tańca, gdzie rytm ulega wyraźnym modyfikacjom a harmonia odbiega od tradycyjnej dzięki dysonującej chromatyce oraz akordom nawiązującym do jazzu.

Na zakończenie koncertu zabrzmi VI Symfonia C-dur Mała D 589 F. Schuberta, która powstała w 1818 r. – w czasie, gdy zmiany w życiu zawodowym kompozytora wpłynęły znacząco na jego styl. Dzieło to jest bardziej energiczne, przepełnione młodzieńczym entuzjazmem, krystalizują się z nim późniejsze cechy indywidualizmu twórczego Schuberta: samodzielne traktowanie instrumentów dętych czy nowe elementy w harmonice.

Serdecznie zapraszamy na wieczór pełen artystycznych doznań!

*******
Opera i Filharmonia Podlaska dysponuje dodatkowymi miejscami dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Bilety na te miejsca można nabyć w kasie Opery. Więcej informacji https://www.oifp.eu/regulamin/ i pod nr tel. (85) 306 75 06 w godz. 8.00–16.00.

Bilety nienumerowane

bilet
PARTER - BILET NORMALNY
PARTER
57,75 pln
bilet
PARTER - BILET ULGOWY
PARTER
47,25 pln
bilet
PARTER - BILET STUDENCKI
PARTER
36,75 pln
bilet
PARTER - BILET SZKOLNY
PARTER
26,25 pln

Podsumowanie

Opcje dodatkowe

Wybierz grafikę:

Podgląd biletu:

Podgląd biletu:

aaaaaa

Dodaj tekst do swoich biletów :

Wybrane bilety

Wybrane bilety sektor szczegóły biletu usuń
Bilety: 0.00 PLN , opłata serwisowa: 0.00 PLN
razem
0 bilety
Razem
0.00 PLN
po rabacie
0.00 PLN

Nieprawidłowy kod rabatowy

Dane do realizacji zakupu

Forma płatności