Organizator

Centrum Kultury ZAMEK

Dane kontaktowe

Święty Marcin 80/82
61-809 Poznań

Sobota 16 Październik 2021 20:01
2021-10-16T20:01:00+0200
HIATUS FESTIVAL - karnet 16-17.10.2021
HIATUS FESTIVAL - karnet 16-17.10.2021 Centrum Kultury ZAMEK
2021-10-16 , godz. 20:01 (Sobota) Poznań Sala Wielka CK Zamek
INFO

Opis wydarzenia:

Podczas dwóch dni Hiatus Festival 2021 będzie można zapoznać się z wyjątkowymi przedstawicielami świata muzyki elektronicznej / niezależnej z Polski i zagranicy. Tegoroczna edycja odbędzie się w sposób hybrydowy: na żywo w Sali Wielkiej CK ZAMEK oraz za pośrednictwem Radia Afera.

Bilety: 30 zł – 1 dzień, 50 zł – dwudniowy karnet

Sobota:

SETI SETTERS – fuzja z pogranicza improwizowanego jazzu i modularnych poszukiwań sonorystycznych. Ich eksperymentalne zapędy spojone są wymownym groovem. Repertuar zespołu jest całkowicie improwizowany, zależny od energii i atmosfery miejsca. Każdy koncert to unikalne przeżycie dla muzyków i publiczności.
Zespół tworzą:
Dawid Dąbrowski – syntezator modularny
Justyn Małodobry – bas
Kuba Płużek – piano

RASHAD BECKER – kompozytor i muzyk mieszkający w Berlinie. Jego dzieła są wielowarstwowymi narracjami, zaludnionymi przez brzmieniowe byty – to nieśmiałe, to grubiańskie, to dominujące, to uległe. Często mają one w sobie rys tragikomiczny – jak w wyśnionym, komiksowym requiem lub tańcu godowym z innego wymiaru. Do jego najnowszych dzieł należą „Traditional Music of Notional Species”, opublikowane w dwóch tomach przez wytwórnię PAN, oraz wieloczęściowe „Based on a True Story”, oparte na historycznych partyturach poddanych „dźwiękowej inscenizacji”. Otrzymał zamówienia m.in. od nowojorskiego Alarm Will Sound, berlińskiego kwartetu smyczkowego Kaleidoskop oraz czołowej niemieckiej kompanii teatralnej Berliner Ensemble.

Niedziela:

LXMP – duet, który powinien być trio albo kwartetem, tyle, że we dwóch jest fajniej. Został założony w 2009 roku z miłości do Korgów MS-20 przez Piotra Zabrodzkiego i Macia Morettiego. Artyści wydali razem wiele płyt i kilka kaset zarówno jako duet, jak i z towarzyszącymi im gośćmi. Ogrywając płytę „Back To The Future Shock„, będącą zmodyfikowaną wersją „Future Shock” Herbiego Hancocka, nie tylko objechali pół Europy, ale dotarli nawet do Ameryki Północnej i Brazylii.

JUNG AN TAGEN – austriacki muzyk i artysta wizualny Stefan Juster, współpracujący z tajemniczym Virtual Institute Vienna, tworzy wysoce złożone, stymulujące utwory elektroniczne jako Jung An Tagen. Jego muzyka zazwyczaj składa się z gwałtownie zmieniających się, neonowych tekstur, czasami połączonych z hipnotyczną perkusją, jak w przypadku „Agent Im Objekt” z 2018 roku. Stefan Juster aktywnie produkuje muzykę pod wieloma pseudonimami od lat 2000. Wydawał noise'owe i drone'owe nagrania w takich wytwórniach jak Blackest Rainbow i Ikuisuus, a także tworzył taśmowo zwariowaną psychodelię i kosmiczne disco jako Cruise Family w Not Not Fun i swojej własnej wytwórni SF Broadcasts. W Poznaniu wystąpi z nim, odpowiedzialny za wizualizacje, Rainer Kohlberger.

Projekt wspierany jest ze środków Wydziału Kultury Urzędu Miasta Poznania.
Inne wydarzenia
Bilety na: Zaduszki Jazzowe / Sylvie Courvoisier Trio
Koncert
Zaduszki Jazzowe / Sylvie Courvoisier...
Katowice - 02 Listopad 2021 INFO
Bilety na: Paweł Domagała
Koncert
Paweł Domagała
Środa Wielkopolska - 06 Listopad 2021 INFO
Bilety na: Krystyna Prońko
Koncert
Krystyna Prońko
Gliwice - 11 Listopad 2021 KUP BILET od 37 zł
Bilety na: NADZWYCZAJNY KONCERT „Antonio VIVALDI – Ennio MORRICONE” 60. rocznica pierwszego solowego recitalu Maestro Konstantego Andrzeja Kulki
Koncert
NADZWYCZAJNY KONCERT „Antonio VIVALDI...
Warszawa - 14 Listopad 2021 INFO
Bilety na: OBLICZA ROSYJSKIEJ DUSZY
Koncert
OBLICZA ROSYJSKIEJ DUSZY
Jelenia Góra - 19 Listopad 2021 KUP BILET od 40 zł
Bilety na: WĄGROWIEC FEST 2021
Koncert
WĄGROWIEC FEST 2021
Wągrowiec - 20 Listopad 2021 KUP BILET od 50 zł
Bilety na: 16.Gdańska Jesień Pianistyczna - Leszek Możdżer
Koncert
16.Gdańska Jesień Pianistyczna - Lesze...
Gdańsk - 22 Listopad 2021 INFO
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.

Copyright © 1995-2020 Grupa Wirtualna Polska